Video z 26. ročníku ke koukání zde. ∴ Více na stránce Nejnovější zprávy.
Nejnovější zprávy
CSUT
Proběhlé pochody 26. ročníku
Pokořitelé
Brna
Videoklip
Běž
2021
bvvs[@]vyskovnice[.]cz

Často kladené dotazy

ČKD neboli FAQ aktualizovány pro BVVŠ v pandemickém ročníku 2021.

Kdy se spustí přihlašování?

Přihlašovadlo bude spuštěno v prvním květnovém týdnu. Přihlašujete se teprve až po uskutečněném pochodu. Do formuláře napíšete, kolik jste toho ušli, odkud a kam, čas začátku a konce pochodu. Můžete zaregistrovat svůj pochod, ať jste ušli jakkoliv dlouhou trasu, třeba i jen 25 km.

Co musím během svého pochodu snímat pro uznání mého pochodu?

Průchod trasou je potřeba nasnímat ať už outdoorovou GPSkou (např. od Garmina), mobilem nebo hodinkami (nezapomeňte na náhradní baterie nebo powerbanku). Trasu uložte buď do GPX souboru (např. jako to dělá Garmin nebo androidí aplikace Locus), nebo provádějte rovnou zápis do nějaké aplikace, jako např. Strava, Garmin Connect, či spustit a uložit Stopaře na Mapy.cz apod. (Pozn.: Eldomondo skončilo koncem roku 2020.) Pokud jste trasu nasnímali do GPX, tak si založte na Stravě účet a vložte GPX tam (jako událost typu RUN, ať je vidět čas startu a ukončení), aby byla vidět trasa na mapě.
Dále cestou pořiďte autoportréty (tzv. selfíčka) na místech označených FOTO v Tabulce chodiče, a nahrajte je do Stravy či jinam (Rajče, Google, ...). Pokud GPX soubor nenahrajete do Stravy, tak je dejte ke stažení tam co fotky.
Ve formuláři pochodu pak zadáte odkaz na trasu průchodu a na fotky, pokud obojí není na jednom místě. Průchod i fotky kontrolují orgové ručně, abychom všem úspěšným chodičům mohli udělat diplomy, tak tam vše vložte tak, ať to snadno vidíme. Je možné, že se vaše pěkné fotky použijí do videoklipu BĚŽ 2021 (klip BĚŽ 2020 obsahuje alespoň jednu fotku z každého pochodu každého účastníka).

Jak zajistit, abych mohl vyrážet v konkrétní hodinu s konkrétními lidmi?

Letos není hromadný start, tak se se spoluchodiči domluvte.

Jak je to s terénem a povrchem tratě? Kolik kilometrů se jde po silnici?

Oproti minulým ročníkům toho asfaltu trošku ubylo. Ale pořád se mu nedá úplně vyhnout - hlavně na JV, kde nejsou lesy. Asfaltu (a tvrdých cest) je teď asi 25 km. Zpevněných cest (a cest se štěrkem) přibližně 40 km a měkkých (lesních) cest asi 35 km.

Jaká bezpečnostní pravidla musím bezpodmínečně dodržet

Nesmíte přecházet koleje, porušit pravidlo o průchodu kolem letiště a pohybovat se ve dvou vyznačených oborách za šera (viz vyznačené časy v Tabulce chodiče). Záznamy průchodů pečlivě kontrolujeme a při nedodržení těchto pravidel pochod neuznáváme (diskvalikace), neboť porušení by mohlo ohrozit pořádání BVVŠ v následujících letech.
Principy dodržování protipandemických opatření a silničních pravidel jistě znáte odjinud.

Je na trase pitná voda?

Vezměte si pití na cca polovinu trasy, dle toho, odkud a v kolik hodin vyrážíte. Studánky jsou v severní a západní části. Seznam význačných zdrojů:

BVVŠ pořádá

za podpory

Partneři BVVŠ: