Video z 26. ročníku ke koukání zde. ∴ Více na stránce Nejnovější zprávy.
Nejnovější zprávy
CSUT
Proběhlé pochody 26. ročníku
Pokořitelé
Brna
Videoklip
Běž
2021
bvvs[@]vyskovnice[.]cz

KLUB KORÝŠŮ BRNO

Tábornický klub Korýši (jako určitý protiklad názvu Měkkýši) vznikl jako tábornický klub České tábornické unie koncem roku 1997. Sdružuje několik dříve mladých lidí (nyní již povětšinou mající své vlastní rodiny) se zájmem o vše možné, zejména přírodu, turistiku, pořádání společenských akcí v přírodě, smyslem pro humor a také kladným vztahem k Brnu. Většina z jeho členů bere členství v klubu jako volnočasovou záležitost a jejich činnost je časově proměnlivá.

Hlavními akcemi, které Korýši organizují, jsou tyto:

 

 

  • Brněnské vokruch vokolo Štatlu ... aneb sto kiláků za den

Čtyřiadvacetihodinový pochod okolo Brna má již více než 25letou tradici. Vzhledem ke své trase vedoucí okolo Brna a tím pádem i snadné dostupnosti i odstupnosti z Brna má tato akce velký ohlas, o němž svědčí například skutečnost, že se jí každoročně účastní přes sto lidí a tento počet rok od roku roste. Mezi Pokořitele Brna, tj. úspěšné účastníky, kteří celých 100 km zvládnou za 24 hodin, bylo zařazeno už více než 800 chodičů.

Více na http://bvvs.vyskovnice.cz

 
  • Brněnská výškovnice 216–1491 m n. m.

Myšlenka vytvořit tento projekt vznikla z původního,  podstatně skromějšího záměru uspořádat několik výletů z Brna na body brněnské výškovnice v roce 2002. Z důvodu neshod o provedení těchto výletů pro veřejnost přišel na řadu i návrh výlety nechat na samostatnosti účastníků a kontrolu účasti provést zavedením vrcholových knih na jednotlivých vrcholech.

Po půdruhém roce příprav byla akce zahájena 1. ledna 2004. O její chod se průběžně stará zhruba 6 lidí. Je zde třeba také uvést dík všem nekorýšským spolupracovníkům za pomoc při organizaci této akce.

Více na http://www.vyskovnice.cz

 

 

 

  • Stovka Podyjím

Tento pochod je o 20 let mladší než jeho starší bratr BVVŠ. Trasa prochází podél Dyje zhruba od míst, kde vtéká na naše území podél Vranovské přehrady před národní parky Podyjí a Thayatal až po Znojmo. Trasa je dlouhá 110 km a nastoupá zhruba 3300 m. Pochod se koná vždy 2. víkend v září.

Více na http://podyji.vyskovnice.cz

 
BVVŠ pořádá

za podpory

Partneři BVVŠ: