Video z 26. ročníku ke koukání zde. ∴ Více na stránce Nejnovější zprávy.
Nejnovější zprávy
CSUT
Proběhlé pochody 26. ročníku
Pokořitelé
Brna
Videoklip
Běž
2021
bvvs[@]vyskovnice[.]cz
Brněnské vokruch vokolo štatlu


8. ročník čtyřiadvacetihodinovky

Na startu se sešlo asi sto lidí. Jakmile bylo odstartováno, došlo k tomu, k čemu se už dlouhou dobu schylovalo: začalo lejt. Přesně v 21:00. Z toho důvodu si poslední skupina oddálila strat o hodinu a 20 minut a déšť přečkala v suchu v přístřeší u zastávky šaliny. Ostatní - dříve vyrazivší - však tuto možnost neměli a tak většina účastníků prošla vodnickým výcvikem. Nebyl to totiž jen tak ňákej deštík - byla to ryzí letní průtrž mračen, kterou jsme na pochodu už dlouho nezaznamenali. Ale teď to bylo tady a my, chodiči a organizátoři, jsme se s tím museli vyrovnat. Někteří to řešili tak, že část doby strávili v podjezdu pod železnicí u Chrlic, kde se postupně začali lidi hromadit a situace tam byla dost nepřehledná na delší pobyt a tak museli kráčet dál v dešti. Podobně na tom byl článek mezikontroly Urin, kterej si to užíval ne kole. Horší to ale měla  ti první skupina vedená Olgou - bouře je zastihla právě v poli bez jakékoliv možnosti úkrytu. A tak vyprovázeni bleskobitím se bahnem dobrodili až k první mezikontrole u rybníka Žabárník před Sokolnicemi. Zde už mnozí využili možnost úkrytu v hospodě a pro některé to taky byla konečná - nelze se divit. Nutno též vyzdvihnout role mezikontrolovačů, kteří v dešti schovaní v autě čekali na každého chodiče s archem pro zápis (ten se po pár pokusech rozmočil).  Přesto se podařil jejich přesun do Mariánského údolí, kde už nepršelo. Zbytek noci se totiž už oblačnosti protrhávala a ráno se už schylovalo k pěknému počasí. V noci však došlo k velký ztrátám na účasti - asi polovina lidí nedošla dál než do Bílovic.
Denní část už nepřinesla větší problémy a přes mírné ranní nedorozumění organizátorů na kontrole u Jinačovic prošli zbylí účastníci přes 3 kříže, přkonali Svratku (někteří plavmo) a dorazili ke kontrole na "Masecu" (automotodromu). Zde jsme měli zajištěn  průchod přes areál, přestože byla turistická značka nedlouho před tím odkloněna na silnici obcházející závodiště. Ze souběžně probíhajících motoristických závodů člověk ale moc neměl, po 75 km vidina dalších 25 km hnala nohy vpřed.
A tak do cíle v Modřicích došlo 13 lidí, z toho však jen 8 v limitu se průchodem přes všechny kontroly. Dva chodiči - Jiří Hofman a Leo Ostradecký se mezi pokořitele zapsali poprvé. Jinak šlo o již známá jména: Petr Fereneč, Rostislav Matal, Jan Pavlík, Tomáš Šimo, Olga Bonaventurová - Zrzavecká.
JohnnyBVVŠ pořádá

za podpory

Partneři BVVŠ: